פני ברסימנטוב
מיון:
9 פריטים
פריטים מ- 1 ל-9
 • מאמר מלא

  בשנים האחרונות המו"לים הגדולים בעולם השולטים בהוצאות כתבי העת המדעיים החלו לפתח כלים מקוונים שעשויים לסייע רבות לחוקרים. העובדה שמספר מו"לים קטן מחזיק בידו את השליטה ברוב כתבי העת בעולם המדעי (רבבות כותרים) בדרך כלל גורמת למורת רוח, אך במקרה של הכלים שיוצגו להלן, דוקא עובדה זו, שמשמעותה ריכוז עצום של מידע ונתונים בתחום, הם המעניקים לכלים אלו, בין השאר, את כוחם הרב. כל הכלים מתאפיינים במנשק ידידותי ונוח וכדאי לבדוק ולהתרשם מהם. הרישום, השימוש ו/או ההשתתפות בכל הכלים שהוצגו הוא בחינם. (פני ברסימנטוב)

 • לינק

  בשנים האחרונות חלה עלייה תלולה בכמות קבצי הוידיאו המועלים לאתרים. במקביל, קהל הגולשים מצפה כיום יותר לתכנים ויזואליים בכל התחומים. הגישה לסרטים חופשית לכולם וכל אחד מוזמן להעלות סרטים בכוחות עצמו, על מנת לשתף בידע. התופעה לא פסחה גם על תחום החינוך. הוידיאו נגיש יותר בכיתות הלימוד במוסדות החינוך, והופך להיות אמצעי הוראה בעל חשיבות. הסקירה מציגה אתרים המכילים מאות סרטים מאת מורים ומרצים. (פני ברסימנטוב)

 • מאמר מלא

  בימים אלו משיק מכון מופ"ת את הפרויקט הבינלאומי בהכשרת מורים ITEC online, במטרה לנסות ולהוביל את שיתוף הידע הגלובלי בתחום. אחד המרכיבים העיקריים בפרויקט חדשני זה הוא פורטל התוכן הבינלאומי בהכשרת מורים שכולו בשפה האנגלית. מטרת פורטל ITEC היא לשפר את זרימת המידע המחקרי והפדגוגי בהכשרת מורים. פורטל ITEC הוא מאגר בעל אופי אקדמי ומחקרי מובהק. התכנים בו ממוינים למדורים אליהם מוזנים באופן שיטתי תקצירים ממיטב המאמרים והמחקרים מתוך כתבי עת מובילים בעולם העוסקים בהוראה והכשרת מורים (משנת 2007 ואילך). הגלישה והשימוש בפורטל היא בחינם והאתר פתוח וחופשי לכולם, לרבות ההרשמה ל-newsletter (עדכון לקבלת לקט מאמרים חדשים באימייל). כתובת האתר: http://itec.macam.ac.il/portal

 • מאמר מלא

  תנועת הגישה הפתוחה (Open Access – OA) היא תנועה המעודדת ומנהיגה גישה חופשית למידע אקדמי ומחקרי. תנועת הגישה הפתוחה מבקשת להקים דור חדש של כתבי עת שאינם מפרסמים מאמרים המוגנים בזכויות יוצרים כדי לאפשר גישה ושימוש חופשיים במאמרים אלה.כתבי עת אלה לא ידרשו דמי מנוי או דמי שימוש והוצאותיהם ישולמו בידי מקורות שונים, כדוגמת גופים המממנים מחקר או המעסיקים חוקרים. (פני ברסימנטוב)

 • מאמר מלא

  אוסף שאלות ותשובות נפוצות אודות פורטל מס"ע. ניתן להציע שאלות נוספות במערכת התגובות.

 • מאמר מלא

  ברוכים הבאים לפורטל מס"ע – פורטל תוכן בהוראה והכשרת מורים. לפניכם הדרכות מפורטות שיסייעו לכם בהתמצאות בגלישה והשימוש בפורטל.

 • מאמר מלא

  לאחרונה נוספו קוראים רבים ומנויים חדשים לפורטל מס"ע. עבורם, ועבור המבקרים והגולשים הוותיקים שפנו אלינו – מובאת בזאת הדרכה כיצד ניתן לאחזר ולחפש פריטים בפורטל. חשוב לדעת כי פורטל מס"ע הוא מאגר מידע מצטבר – כל החומרים שבו, גם הישנים ביותר, מאוחסנים ונגישים וניתן להגיע אליהם בכל עת באמצעות אפשרויות חיפוש שונות. ההדרכה שלפניכם מפורטת ומלווה בצילומי מסך, כך שניתן ללמוד עצמאית כיצד לחפש במאגרי פורטל מס"ע . בנוסף, מורי-מורים במכללות המעוניינים להגיע עם קבוצה לצורך הדרכה על השימוש בפורטל וכל מי שמבקש לשאול ולקבל סיוע נוסף מוזמן ליצור עמנו קשר – portal@macam.ac.il

 • מאמר מלא

  לאחרונה נוספו קוראים רבים ומנויים חדשים לפורטל מס"ע. עבורם, ועבור המבקרים והגולשים הוותיקים שפנו אלינו – מובאת בזאת הדרכה כיצד ניתן להתעדכן לגבי חומרים שהתווספו בפורטל. ההדרכות שלפניכם מפורטות ומלווה בצילומי מסך, כך שניתן ללמוד עצמאית כיצד להתעדכן לגבי תכנים חדשים בפורטל מס"ע . בנוסף, מורי-מורים במכללות המעוניינים להגיע עם קבוצה לצורך הדרכה על השימוש בפורטל וכל מי שמבקש לשאול ולקבל סיוע נוסף מוזמן ליצור עמנו קשר – portal@macam.ac.il

 • מאמר מלא

  מטרת סקירה זו היא לנסות ולבדוק קיומן של התארגנויות מבניות ורשויות שעוסקות באופן עצמאי הכשרת מורים המתמקדים, בין השאר, בתחומים של קידום ועיצוב סטנדרטים מקצועיים ותוכניות להכשרת מורים ופיקוח על מורים ורישומם. מהבדיקה, שנעשתה באמצעות מנועי חיפוש ומאגרי מידע באינטרנט לגבי מדינות הספציפיות, עולה כי ניכרת כיום מגמה במדינות העולם לבסס מועצות וגופים ציבוריים שישמשו רגולטורים על תחומי הכשרת המורים או איכות ההוראה. מרביתם אינם מנוהלים בהכרח ישירות ע"י הממשלה, אך לגורמי הממשל יש השפעה וייצוג במועצות. חלקם הגדול נוטה גם לשתף את נציגי איגודי מועצות המורים ומגזרי החינוך השונים במועצות או בפיקוח. פעילותם של הגופים הותוותה ע"י רפורמות חינוכיות בחינוך שהונהגו בעשור האחרון או הוסדרה בחוק כחלק ממדיניות חינוכית כזו או אחרת שננקטה ע"י גורמי ממשל.

שימו לב! ניתן לחזור לתוצאות החיפוש האחרון מכל עמוד באתר בלחיצה על הכפתור בצד ימין