הפסיכולוגיה של הספורט, המאמץ והביצוע: תאוריה ויישום

גרשגורן, ל', לידור, ר' וטננבאום, ג' (2022). הפסיכולוגיה של הספורט, המאמץ והביצוע: תאוריה ויישום. תל אביב: מכון מופ"ת

הספר "הפסיכולוגיה של הספורט, המאמץ והביצוע: תאוריה ויישום" מתמקד במגוון דפוסי התנהגות של היחיד והקבוצה במסגרות שונות של פעילות גופנית: תחרותית – ספורט הישגי; עממית – פעילות מתונה ומבוקרת בשעות הפנאי; ומשקמת – פעילות מונעת מחלות ופעילות המסייעת להתגבר על פגיעות גופניות ונפשיות. הספר בוחן מגוון תהליכים חשיבתיים, רגשיים וחברתיים בקרב המעורבים בפעילות גופנית: החל בפעילות מתונה ומבוקרת המיועדת לכלל האוכלוסייה, וכלה בפעילות עצימה ותובענית המאפיינת בעיקר ספורטאים השואפים להגיע למצוינות ולמומחיות בתחום עיסוקם.

הספר מציג סקירות ספרות הכוללות ממצאי מחקרים כמותיים ואיכותניים בנושאים מגוונים בפסיכולוגיה של הספורט  (לדוגמה, ענפי ספורט אישיים וקבוצתיים) המאמץ (עָצים או מתון) והביצוע (הצלה, מוזיקה, מחול, ספורט, צבא). כמו כן יש בו פירוט על אפשרויות היישום בפועל של ממצאים אלה בקרב העוסקים בפעילות, קרי ספורטאים וספורטאיות, ובקרב מי שמסייעים להם ומעורבים בתכנון, בפיתוח ובניהול המסגרות שבהן הם מתאמנים ומתחרים – מדריכים, מאמנים, שופטים וקובעי מדיניות בספורט.

הספר מיועד לכל העוסקים והעוסקות בתחום – סטודנטים בקורסים בפסיכולוגיה של הספורט והפעילות הגופנית בתוכניות לימודים לתואר ראשון ושני בפסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, מדעי הספורט והתנועה, חינוך גופני ומחול; מרצים המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם במגוון הנושאים הנסקרים בספר; מאמנים ומדריכים בענפי ספורט אישיים וקבוצתיים העובדים עם ילדים וילדות, בני ובנות נוער, בוגרים ובוגרות; שופטים בענפי הספורט השונים וקובעי מדיניות בתחום הספורט והחינוך הגופני.

לרכישת עותק מקוון או מודפס של הספר

לקריאה נוספת: כל סיכומי המאמרים על חינוך גופני

 

    עדיין אין תגובות לפריט זה
    מה דעתך?
yyya