קורסים מקוונים מסוג MOOC – הצד השני של המטבע

יש, אמנם, תיאורים מפליגים באמצעי התקשורת בעולם לגבי הקורסים המקוונים מסוג MOOC והתפתחותם המהירה, אבל מתחת לפני השטח מתגלים סדקים לא מבוטלים . עיקר ההתנגדות לקורסי הMOOC - הם של חלק מהסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות בארה"ב הסבורים שמיזמי הMOOC יגרמו להשטחה את ההוראה והלמידה האקדמאיים.

הודעתו של פרופסור Mitchell Duneier מאוניברסיטת פרינסטון בארה"ב על החלטתו להפסיק ללמד בקורסים מקוונים מסוג MOOC חושפת טפח מאי-הנחת הקיים בקרב מרצים וחוקרים בכירים באקדמיה בארה"ב.

פרופסור Duneier נחשב כאחד המורים המקוונים המוערכים ביותר בקורסים המקוונים בארה"ב ואחד הכוכבים המדגימים של הקורסים של מיזם Coursera. פרופסור Mitchell Duneier הסביר את נטישתו בכך שהפעילות הנוכחית יש בה כדי לקעקע את היסודות של החינוך האקדמי הציבורי בארה"ב. לדעתו פיתוח קורסים מקוונים מסוג MOOC יביא בסופו של דבר לצמצום התקציבים הניתנים לאוניברסיטאות ע"י בתי המחוקקים בכל מדינה. פרופסור דונייר, מטובי המרצים המקוונים בארה"ב, טוען גם כי הוא אינו בטוח בתועלת הפדגוגית של הקורסים המקוונים במתכונת שפותחה ע"י יצרני הפלטפורמות המקוונות כגון קורסרה (Ki Mae Heussner).

Star’ Coursera prof stops teaching online course in objection to MOOCs

ראה גם :
ההתנגדות של המרצים בארה"ב לגבי קורסים מקוונים מסוג MOOC לובשת עוד צורות


התפתחות קורסי הMOOC – נתונים

  לפריט זה התפרסמו 3 תגובות

  יתרונות וחסרונות מבחינת האוניברסיטאות בפוסט http://smadarilutovich.blogspot.co.il/2013/08/blog-post_9.html

  פורסמה ב 15/09/2013 ע״י הילה כהן

  יתרונות וחסרונות מבחינת האוניברסיטאות בפוסט http://smadarilutovich.blogspot.co.il/2013/08/blog-post_9.html

  פורסמה ב 15/09/2013 ע״י הילה כהן

  הי. האם יש הרצאות מקוונות בנושאים באמנות? ובסיפורי ילדים?

  פורסמה ב 16/09/2013 ע״י אילנה בר
  מה דעתך?
yyya