ערכם הגדול של היישומונים הקטנים בחינוך

מה ההשפעה של היישומונים "הקטנים" על החינוך? היישומונים המקוונים "הקטנים", הפשוטים והידידותיים, שנעשו חלק מההתנהלות המקוונת כיום של כל אדם המשתמש באמצעי קצה דיגיטליים, הולכים ונעשים חלק בלתי נפרד מאמצעי ההוראה והלמידה.

מדובר באפליקציות מגוונות המותקנות כיום בקלות על אמצעי הקצה הממוחשבים האישיים, ללא דרישות התקנה מורכבות, ללא תהליכי הרשמה מייגעים, ללא נבירה בנבכי תפריטים ומבלי להזדקק לידע מוקדם משמעותי בהפעלה או בתכנות בסיסי. השימוש בהם קל, אינטואיטיבי ואינטראקטיבי, וגם השדרוג פשוט. במקרים רבים השימוש בהם הוא ללא עלות.

הערך המוסף של היישומונים הללו רב לא רק לאנשי החינוך ולמעשה ההוראה, אלא גם בהעמדת כלים עדכניים, אותנטיים ומעוררי מוטיבציה ללמידה פעילה של התלמידים, ובהתאמה לצרכיהם.

במאמר זה מציגים המחברים את הערך של היישומונים ביישום פדגוגיה עדכנית בסביבה דיגיטלית, ואת הפוטנציאל שלהם לקידום ושינוי מהותי בהתאמה אותנטית של ערכת החינוך למאה ה-21. הם מציעים מאפיינים של יישומונים הטובים לחינוך, כעוגנים לבחירה מושכלת של יישומם בשדה החינוכי, ומתייחסים לאופני הטמעה מיטבית שלהם.

המחברים צופים כי היישומונים המקוונים "הקטנים", יעצבו שינוי גדול בהטמעת הטכנולוגיה בחינוך, בדומה למהפכה השקטה שהם מחוללים בחיי כל אזרח בעולם הדיגיטלי.

למאמר המלא של ד"ר עידית אבני וד"ר אברום רותם

ראו גם:

הגברת התנסויות הלמידה של הילדים מחוץ לכיתה באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד

200 מקורות חינוכיים חינמיים לילדים: שיעורים בווידאו, אפליקציות, ספרים, אתרים ועוד


  לפריט זה התפרסמו 3 תגובות

  היכן אני יכול למצוא את המקור המלא לפי apa?

  פורסמה ב 07/07/2017 ע״י טל ירמיהו

  אשמח למקור במדויק לפי APA

  פורסמה ב 05/05/2018 ע״י שרית בלאוט

  לא פרסמנו את המאמר בפלטפורמה רשמית כלשהי, אלא באתר שבאחריותינו. קחי את האתר בו הוא מצוי, הלינק והשמות ובקלות תהפכי אותו לתקן הנדרש. בהצלחה.

  פורסמה ב 07/05/2018 ע״י אברום רותם
  מה דעתך?
yyya