על למידה משמעותית והוראה משמעותית של מושגים מדעיים

מילות מפתח: למידה משמעותית

יחיאלי, ת' (2020). על למידה משמעותית והוראה משמעותית של מושגים מדעיים. תל אביב: הוצאת מכון מופ"ת

הספר על למידה משמעותית והוראה משמעותית של מושגים מדעיים הוא ניסיון אקדמי להציג עמדה ברורה, עקבית ומבוססת באשר למשמעות הביטויים למידה משמעותית והוראה משמעותית.       

מחברת הספר מתבססת על התאוריה של הפסיכולוג החינוכי דיוויד אוזובל, ומגדירה למידה משמעותית כלמידה שבמהלכה בונה לו הלומד משמעות אישית של החומר הנלמד באמצעות תבניות וידע שכבר קיימים בהכרתו.

המחברת בחרה לחקור את מושגי הלמידה וההוראה המשמעותית בתחום הוראת המדעים בחטיבות הביניים בפרט, וחקירה זו מרכיבה את מהלכו העיקרי של הספר.

הספר מיועד לעוסקים בהוראת המדעים; בראש ובראשונה למורים ולמכשירי מורים בתחום וכן לקהילת החינוך הרחבה המתלבטת בשאלת החיבור האפשרי שבין למידת מושגים מדעיים ללמידה משמעותית. נראה כי פרקי הספר עתידים לשמש בסיס גם למגוון דיונים של קהילות מקצועיות, בעיקר בתחום הוראת מדעי הטבע ובתאוריה של המעשה החינוכי.

ד"ר תמר יחיאלי היא ראש התוכנית לתואר שני בהוראת המדעים ב"מכללה ירושלים". לימדה שנים רבות מדע וטכנולוגיה במערכת החינוך, הכשירה מורות להוראת מדעים והעבירה השתלמויות רבות למורי המדע והטכנולוגיה. כמו כן עבדה במשך שנים במרכז המורים להוראת המדע והטכנולוגיה במכון ויצמן ותרמה לפיתוח יחידות הוראה. הספר שכתבה עם פרופ' יוסי נוסבוים, תפיסות שגויות ושינוי תפיסתי בהוראת המדעים בהוצאת מכון מופ"ת, הפך לספר יסוד בנושא באקדמיה הישראלית.

לרכישת עותק מקוון או מודפס של הספר

לקריאה נוספת

 

    עדיין אין תגובות לפריט זה
    מה דעתך?
yyya