ספר חדש: פיזיקה בגובה העיניים

מסאלחה, ט' ושגיא, ר' (2019). פיזיקה בגובה העיניים. תל אביב: הוצאת מכון מופ"ת

בספר פיזיקה בגובה העיניים מוצגים ניסויים נבחרים העוסקים בתפיסת מושגי יסוד פיזיקליים שונים. הניסויים פשוטים, ואפשר לבצע אותם גם ללא מכשור מתקדם. הם קשורים לחיי היום-יום, מה שמגביר את מידת העניין של התלמידים בהם ומזמן אפשרות לפיתוח חשיבה הגיונית-מדעית.

הספר מיועד לקהל מגוון של קוראים. מורי המורים לפיזיקה ולמדעים במכללות להכשרת מורים ימצאו בו פעילויות רבות ברמות המשגה שונות, שיאפשרו להם ללמד בדרך קצת אחרת. סטודנטים המתכשרים להוראת הפיזיקה והמדעים ואנשי חינוך שעוסקים בהוראת המדעים יוכלו להעשיר את הידע שלהם הן במגוון ניסויים הקשורים לחיי היום-יום והן בדרכי הוראה שמאתגרת את הלומדים, מפתחות את הסקרנות שלהם ומעשירות אותם. תלמידים שמתעניינים במדע ובפיזיקה יוכלו לקבל נקודות מבט חדשות ולהתנסות בניסויים קלים לביצוע. כל אחד ואחת מהקוראים מוזמן ומוזמנת להתאים את החומרים למטרותיהם, לרצונותיהם ולהקשר הלימודי שבו הם פועלים.

 ד"ר טאהא מסאלחה, מנהל מכללת העתיד לטכנולוגיה ומדע בעפולה; מרצה בכיר בגמלאות מהמכללה האקדמית הערבית לחינוך בישראל ומדריך ארצי לשעבר להוראת הפיזיקה במשרד החינוך. מחקריו עוסקים בהוראת המדעים ובפיתוח חשיבה מדעית בכלל וחשיבה פיזיקלית בפרט.

ד"ר רחל שגיא, מורה למדעים ויועצת חינוכית במקצועה; חוקרת בכירה ברשות המחקר, ההערכה והפיתוח במכללת לוינסקי לחינוך. מחקריה עוסקים בחינוך לחיים משותפים ושלום, ברווחה נפשית של מתבגרים ומורים ובהתפתחות מקצועית של מורי מורים ומתכשרים להוראה.

לרכישת עותק מקוון או מודפס של הספר

לקריאה נוספת

שימוש בלמידה מבוססת פרויקט ובלמידה מבוססת נושא כדי לעודד יצירתיות במדעים

השפעה של הוראה נתמכת מולטימדיה על עמדות תלמידים לנושאים מדעיים

    עדיין אין תגובות לפריט זה
    מה דעתך?
yyya