ספר חדש: הילד בקצה העיפרון – הכתיבה הידנית כאתגר רב-תחומי

מילות מפתח: דיסגרפיה כתב יד

ילון, ד' (2019). ילד בקצה העיפרון - הכתיבה הידנית כאתגר רב-תחומי. תל אביב: מכון מופ"ת

ספר חדש בהוצאת מכון מופ"ת מציג את התפתחות הכתיבה התקינה מהשרבוט הינקותי ועד לכתב הבוגר ואת ההפרעות הרבות האפשריות במהלכה. ייחודיותו של הספר בהתייחסות המקיפה והמעמיקה להיבט הידני של הכתיבה ולערכים של שימור היכולות הכרוכות בה בעידן ההקלדה במחשב. הספר בוחן את הדרכים המצויות והרצויות להוראת הכתיבה ולהערכת כתב יד. הוא חושף את אנשי ההוראה והחינוך ואת כל המתעניינים בכתיבה לסוגי האבחון של תלמידים עם קשיי כתיבה ועם דיסגרפיה ולשיטות הטיפול בהם.

הגורמים הכרוכים בהפקת הכתיבה בכלל וכתב היד בפרט ואופן התיאום ביניהם מתוארים מתוך גופי ידע של מומחים מתחומי החינוך, הריפוי בעיסוק, הפסיכולוגיה, הבלשנות, התנועה, הגרפולוגיה, הרפואה והאורתופטיקה.

דפנה ילון משלבת בהשכלתה ידע בתחומי הביולוגיה, האבחון הגרפי, הסיוע למבוגרים עם לקויות למידה והטיפול המשפחתי. ילון עובדת במרכז התמיכה לסטודנטים עם ליקויי למידה ועם מגבלות במכללה האקדמית בית ברל. היא התמחתה בגרמניה במשך שנים באבחון גרפי של כתבי יד וציורי ילדים ושל מבחני ציור של ילדים ומבוגרים. ספרה האחרון נקרא: The Star-Wave Test across the life span: Advances in theory research and practice.  

לרכישת עותק מודפס או מקוון של הספר

לקריאה נוספת

מערך ממוחשב להערכת תהליך הכתיבה בקרב ילדים ומבוגרים המתקשים בכתיבה

    עדיין אין תגובות לפריט זה
    מה דעתך?
yyya