סמינר לוינסקי – סיפורו של הסמינר העברי הראשון

נעמי מדרשי ,סמינר לוינסקי – סיפורו של הסמינר העברי הראשון , הוצאת מכון מופ"ת , 2012 ( בשיתוף עם מכללת לוינסקי לחינוך ואוניברסיטת תל אביב ) .


נעמי מדרשי


בספר זה מובא סיפור המעשה של הסמינר העברי הראשון בארץ ישראל, סמינר לוינסקי, בשלושת העשורים הראשונים לקיומו, השנים המכוננות שבהן נוצר "יש מאין". סיפור המעשה היה אופייני לכלל העשייה של התנועה הציונית והיישוב בארץ בבחינת "נעשה ונשמע", ונשען על שני ממדים:

• הממד הערכי-ציוני-חינוכי, שהתמצה בהצבת השפה העברית והמקצועות העבריים בדרגת חשיבות גבוהה ביותר ובטיפוח הזיקה של העם לארצו באמצעות לימודי טבע, חקלאות, ידיעת הארץ וטיולים.

• ממד ההכשרה להוראה, שהתמצה בהוראה של המקצועות הפדגוגיים, העבודה המעשית וה"הכשרות": חינוך גופני, מוזיקה, ציור ומלאכת יד.

פרקי הספר מבוססים בעיקרם על מובאות מפרוטוקולים של ישיבות המורים, ממכתבים ומרשימות שונות משנים אלו.

נעמי מדרשי בוגרת האוניברסיטה העברית בספרות ובחינוך והפקולטה למשפטים; מוסמכת בחינוך מטעם אוניברסיטת תל אביב.
הייתה מורה לספרות ומנהלת בית הספר התיכון "רביבים" ברמת גן. עבדה 25 שנים במכללת לוינסקי לחינוך בתפקידי הוראה, הדרכה וניהול: ראש המסלול לבית הספר היסודי; ראש בית הספר להשתלמות מורים של מחוז תל אביב במכללה; ראש המסלול להסבות ולתעודת הוראה לאקדמאים. ריכזה פורום של מרכזי השתלמות במכון מופ"ת, ובעשור האחרון ריכזה את לימודי ההתמחות המקצועית למורי מורים במכון מופ"ת.

הספר יצא לאור בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב ומכללת לוינסקי לחינוך – אגודת השוחרים

תוכן עניינים ופתח דבר

קישור להוצאה לאור של מכון מופ"ת

    עדיין אין תגובות לפריט זה
    מה דעתך?
yyya