התפיסה של מרכז קהילתי רב מערכתי לטיפוח ועידוד קריאה ולמידה

לראשונה בישראל, פרוייקט קהילתי רב מערכתי לטיפוח ועידוד קריאה ולמידה, המתמקד הן בהורים והן בילדים. את הפרויקט, הממוקם בכרמיאל, מובילה ד"ר ורד נוסבאום, ראש החטיבה ללמידה ולקויי למידה במכללה האקדמית גליל מערבי, מומחית בחקר הקריאה וקשיי קריאה, כחלק מהפעילות במרכז הצעירים של כרמיאל.
הפרויקט הרב-מערכתי בעיר כרמיאל יפעל בארבעה מישורים: הראשון, הרצאות מומחים להורים, שמטרתן מתן כלים וידע כדי למנוע קשיים ברכישת הקריאה וטיפוח הקריאה. השני, פעילות העשרה שבועית בספריית כרמיאל, שתתמקד בסיפור ובשיח שיונחה על-ידי מתנדבים ותיערך סביבו פעילות יצירתית-אמנותית. השלישי, יוקם מרכז שכונתי לתרגול קריאה לילדים; והרביעי, יוגש שירות יעוץ פרטני להורים וכן אבחון ראשוני של המתקשים בקריאה במקרה הצורך. השירות יופעל על ידי מומחים מתנדבים.
ד"ר ורד נוסבאום : "כדי להגיע לילדים, צריך להתחיל בהורים. למרבה הצער, לא כל ההורים מודעים לתפקידם החינוכי בטיפוח הקריאה. הנחלת הקריאה מתחילה כבר בגיל הרך במשחקי לשון ובקריאה משותפת של ספרים. בפרוייקט שלנו "טיפוח קריאה ולמידה", אנו מקווים לספק ידע רחב וכלים לפעולה להורים ולילדים כדי ליצור שינוי אמיתי וממשי בהישגי הקריאה. אנחנו מקוים, אומרת ד"ר נוסבאום, שמודל כרמיאל יופעל גם ברשויות נוספות, בהן קיימים מרכזי צעירים כמו זה שלנו ואחרים אשר ישתפו פעולה עם הקהילה במטרה להביא לשינוי חינוכי.
בימים אלה מארגן המרכז קבוצת למידה של הורים לילדים בגילאים ארבע עד שמונה. ההורים יעברו הכשרה אשר תמשך כארבעה מפגשים בהם יקבלו כלים המאפשרים להם לסייע לילדיהם לפתח את כישורי הקריאה וזאת במטרה לחסוך מהם את הקשיים שעלולים להתעורר ברכישת הקריאה והבנת הנקרא.
 
    עדיין אין תגובות לפריט זה
    מה דעתך?
yyya