הגננת – כמנהלת גן ן כמנהיגה חינוכית

הגננת - כמנהלת גן ןכמנהיגה חינוכית / : פרקי ניהול / יחיאל פריש
קרית שמואל : שאנן המכללה האקדמית הדתית לחינוך, תשע"ב 2012.

 262 ע’ 

נושאים :  תדמית הגננת והעצמת אישיותה -- קשרי גומלין בעבודת הגננת עם ההורים -- אקלים גן מיטבי -- תפקידה של הגננת לטיפוח זהות יהודית בגן -- מיומנויות ניהול גן -- יחסי הגננת עם גורמי חוץ -- בטחון ובטיחות בגן -- הגננת כמנהיגה לסביבה אקולוגית -- מנהיגות הגננת והסביבה החינוכית -- ראיונות עם גננות -- ביבליוגרפיה -- נספחים.

מעמדה, חשיבותה ותפקידה הניהולי של הגננת עבר תהפוכות רבות בשנים האחרונות החל מתפיסתה כמחנכת ומנהלת גן, הדואגת לרווחת הילדים, ההורים והצוות, וכלה בתפיסתה כמנהיגה חינוכית. כגננת ותיקה שאלתי את עצמי לא אחת שאלות אחדות: כיצד אפשר לפתח ולטפח אותה מנהיגות חינוכית בקרב הגננות באופן פעיל? האם יש מקבץ חיוני של תכנים ומיומנויות המייצר כישורי ניהול ומנהיגות שהכרח ללמוד אותם כדי להיות גננת המדגימה מנהיגות חינוכית? נלאיתי לחפש ספר הדרכה העוסק בהכשרה מעין זו. מעבר להכשרה - חיפשתי מעטפת שתגן עלי ועל חברותיי, הגננות, מפני לחצים חיצוניים צולבים ומפני מאבקים אינסופיים עם כל כך הרבה דילמות הצצות יום יום ושעה שעה בביתנו השני - גן הילדים.

לאתר ההוצאה לאור במכללת שאנן


  לפריט זה התפרסמו 7 תגובות

  בס"דשלום רב,אשמח ואודה מראש אם אוכל לקבל את המאמר שיסייע לי בעבודתי האקדמית,תודה מראד ובברכה,ש.ש

  פורסמה ב 23/04/2015 ע״י שושנה שטרית

  אשמח לקבל את המאמר, לצורך כתיבת עבודתי הסמינריונית. בתודה מראש. אביה

  פורסמה ב 19/07/2015 ע״י אביה אהרון

  שלום רב, אשמח לקבל את המאמר לקורס שלי

  פורסמה ב 31/01/2016 ע״י ורדה סעדה

  בס"דשלום רב, אשמח מאד לדעת איך אוכל לקבל את המאמר במלואו.תודה, אלישבע

  פורסמה ב 11/02/2017 ע״י אלישבע ידוב

  האם אפשר לקבל את המסמך המלא?

  פורסמה ב 15/03/2017 ע״י לימור קוסשוילי

  אשמח לקבל את המאמר במלואו. כסיוע אקדמי לקורס העצמת הגננת כמנהלת גן

  פורסמה ב 30/10/2017 ע״י לילך כהן

  שלום רב,פורטל מס"ע אינו מספק נוסח מלא של מאמרים.אנא פנו לספרייה הפועלת במוסדכם.בברכה

  פורסמה ב 01/11/2017 ע״י פורטל מסע
  מה דעתך?

מעמדה, חשיבותה ותפקידה הניהולי של הגננת עבר תהפוכות רבות בשנים האחרונות החל מתפיסתה כמחנכת ומנהלת גן, הדואגת לרווחת הילדים, ההורים והצוות, וכלה בתפיסתה כמנהיגה חינוכית. כגננת ותיקה שאלתי את עצמי לא אחת שאלות אחדות: כיצד אפשר לפתח ולטפח אותה מנהיגות חינוכית בקרב הגננות באופן פעיל? האם יש מקבץ חיוני של תכנים ומיומנויות המייצר כישורי ניהול ומנהיגות שהכרח ללמוד אותם כדי להיות גננת המדגימה מנהיגות חינוכית? נלאיתי לחפש ספר הדרכה העוסק בהכשרה מעין זו. מעבר להכשרה – חיפשתי מעטפת שתגן עלי ועל חברותיי, הגננות, מפני לחצים חיצוניים צולבים ומפני מאבקים אינסופיים עם כל כך הרבה דילמות הצצות יום יום ושעה שעה בביתנו השני – גן הילדים.
לאתר ההוצאה לאור במכללת שאנן

yyya