אמא תראי, זה אמיתי

אמא תראי, זה אמיתי
מאת: מלכה האס, צילה גביש
 
חצר הגרוטאות בגן הילדים מהווה הרחבה ייחודית של הסביבה החינוכית בה הילדים מתמודדים עם אתגרים מוטוריים ורוחניים. הם קולטים בכל חושיהם את עושר הגירויים מהעולם האמיתי ומשחרים בחפצים מקדמי זכירה המאפשרים להם לקשור בין חוויותיהם לרגשותיהם ודמיונותיהם תוך עשייה יצירתית.
הגישה החינוכית של חצר הגרוטאות יצרה תרבות פדגוגית המשכית הניתנת ליישום בכל הפאזות ההתפתחותיות של הילדות המוקדמת עם דגש מיוחד על התיווך של הצוות החינוכי.
בספר זה, המבוסס על ניסיון רב שנים של יישום גישה חינוכית המגובה בתיאוריה,מתוארים בפרוטרוט העיצוב, הציוד והתפעול של חצרות הגרוטאות הייחודיות לגילאים השונים,מתינוקות ועד לילדי גן חובה.
 
מלכה האס החלה לחנך את הילדים הראשונים של קיבוץ שדה אליהו בשנות ה-40 של המאה הקודמת. שאיפתה להבנת ביצירתיות הילדית הביאה אותה לחקר אמנות הילד ולפיתוח חצר הגרוטאות. היא לימדה במכללה האקדמית אורנים ופיתחה קורס ייחודי לחינוך על ידי פעילות בחומרי אומנות.
ספריה: "ילדי הגן בחצר", "ילדי הגן מתנסים ומתבטאים בחומרי אומנות", "ביתן הציור", "פעוטות מתנסים בחומרי אומנות","ציירתי על הזה, על הזה".
צילה גביש החלה את דרכה כגננת ובמהרה נוצר שיתוף הפעולה עם מלכה האס שאת דרכה היא ממשיכה במכללת אורנים.
לאורך שנים נמשכת עבודתן המשותפת בהוראה , בכתיבה ובהעמקת גישתן לחינוך בילדות המוקדמת כמכלול חיים.
אמא תראי, זה אמיתי: חצר הגרוטאות כמשל לחינוך בילדות המוקדמת מאת מלכה האס וצילה גביש, עיצוב והפקה: משה מירסקי, מצורפות תמונות צבע , כריכה קשה,פורמט אלבומי, 139 עמודים.
    עדיין אין תגובות לפריט זה
    מה דעתך?
yyya