אודות

פורטל מס"ע שנת לידה: 2004, משפחה:מכון מופ"ת

מכון מופ"ת למחקר ופיתוח תכניות בהכשרת עובדי הוראה הקים בשנת 2004 פורטל תוכן חדש בתחום הכשרת מורים – "מסע מופ"ת סובב עולם".

שנים האחרונות אנו עדים להתפתחות של מרכזי מידע באינטרנט אשר נועדו להציג לצרכנים תמונה יותר שלמה של המידע. מרכזי מידע אינטגרטיביים אלו ידועים בשם פורטלים, נקראים לעתים, פורטל ורטיקלי ולעתים פורטל תוכן. הפורטל אינו רק פתרון טכנולוגי לבעיית פיזור ופיצול המידע, אלא גם תפיסה שיטתית של סינון, זיקוק והאחדה של מקורות המידע.

בפורטל מס"ע מידע רב ערך וחיוני עבור קהילת אנשי החינוך, למורי המורים, לעוסקים בתחום הכשרת המורים, למנהלי מכללות, למרצים באקדמיה, לסטודנטים ועוד.

התכנים של פורטל מס"ע (מופ"ת סובב עולם) כוללים: מרכז חדשות ומאמרים בכל הקשור לנושאי חינוך והכשרת מורים בארץ ובעולם; עדכונים בנושאי חינוך מתקדמים כגון רפורמות בחינוך; שיטות הערכה בחינוך; תפיסות פדגוגיות בחינוך, פיתוח תכניות למידה מקוונות ומתוקשבות ועוד.

מקורות המידע

פורטל התוכן מס"ע (מופ"ת סובב עולם) הוא "מרכז איסוף וסינון" של חומרי גלם חינוכיים, שאינם מגיעים, בדרך כלל, לידיעתם של החוקרים ומורי המורים. חומרים אלה עוברים במכון מופ"ת תהליך של מיון, סינון, תרגום לעברית, שיכתוב ועריכה על ידי צוות הפורטל.

צוות הפורטל סורק באופן קבוע את מרבית ספריות המכללות ואת ספריות בתי הספר לחינוך באוניברסיטאות. נסרקים באופן שוטף מעל 400 כתבי עת אקדמאיים ומרכזי משאבים חינוכיים באינטרנט.

בנוסף לכך נסרקים דרך קבע ע"י צוות הפורטל גם מאגרי המידע המרכזיים בחינוך (כגון ERIC ו – Wilson full text).

הפורטל מביא חומרים חינוכיים מכל העולם (ארה"ב, איטליה, הולנד, ספרד, אוסטרליה) הרלוונטיים גם לישראל, לרבות מכנסים מקצועיים