מס"ע - תוצאות חיפוש
מרכז מידע בין-מכללתי
פורטל תוכן בהוראה והכשרת מורים
יום שלישי 21 מאי 2019
מכון מופ"ת שער הפורטל
פורטל תוכן בהוראה והכשרת מורים

חיפוש מתקדם - פרמטרים

מדור/ים

ניתן לבחור יותר מפריט אחד בלחיצה רציפה על מקש ה-CTRL

סוג הפריט


שנת פרסום

מ-
עד-

מילות מפתח

מחבר/ים

מילים בכותרת

מילים בפריט

חפש נקה
דף הבית
חיפוש

המונח: ""

תוצאות חיפוש

נמצאו 8838 פריטיםסה"כ 884 עמודים
עבור לעמוד 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
פריטים מ-1 ל-10
13.05.19 לינק   
1
   |   מתוך המדור 
מורים - התפתחות מקצועית
מה ידוע על מורים הלומדים לקראת תואר שלישי בחינוך?
רשימה זו דנה בהתפתחות מקצועית של מורים באמצעות לימודים לקראת תואר שלישי בחינוך. היא מביאה מתוך הספרות ממצאים, המצביעים על מישורי תרומה אפשריים של מהלך זה ומסכמת את הידוע בנוגע לגורמים המניעים מורים לבחור במסלול זה ואת תפיסותיהם בנוגע להשלכותיו על עבודתם המקצועית והתפתחותם האישית.
30.04.19 תקציר   
2
   |   מתוך המדור 
על הפרק
יוצרי 'הסטורי של אווה' מסבירים למה זה טוב להכניס את השואה לאינסטגרם
המהומה סביב סדרת האינסטגרם "הסטורי של אווה" לא מפתיעה. כל עיסוק חדשני ונועז בזיכרון השואה עלול או אולי דווקא עשוי לעורר תגובות חזקות. האם מדובר בזלזול בזיכרון השואה? במה שמכונה "זילות השןאה"? בהפיכת ההיסטוריה המורכבת לרדודה ושטחית? האם מביעה פניה למתודה חינוכית זו זלזול בבני הנוער? כניעה לבינוניות? או אולי נמצאה כאן דווקא פדגוגיה חדשנית ופורצת דרך שתוכל סוף-סוף להנגיש ולשמר את זיכרון השואה באופן אפקטיבי יותר?
12.04.19 לינק   
3
   |   מתוך המדור 
ניהול בחינוך
לוותר על הכללים הישנים: בבי"ס בתל אביב הדפוסים המוכרים שינו צורה
בית הספר היסודי ניצנים בשכונת רמת אביב בתל אביב שייך אמנם לזרם הממלכתי הרגיל, אך בארבע השנים האחרונות הונהגה בו מהפכה חינוכית שמרחיקה אותו מהמודל הקלאסי של בית הספר ומקרבת אותו למודלים חופשיים, גמישים ודמוקרטיים יותר. בכתבה בעיתון הארץ מונה אור קשתי את הצעדים שנקטה מנהלת בית הספר.
10.04.19 סיכום   
4
   |   מתוך המדור 
דרכי הוראה
"בהשראת ניטשה אני עוסק בניסיון ליצור חירות חינוכית"
ברוך יעקובי, מנהל בית הספר עין הים בחיפה, סיפר בראיון למגזין "השפעה" של משרד החינוך, על ההשראה שהוא שואב מילדים ומבוגרים שמערערים על הקיים ועל יצירות אמנות והגות שמציגות אפשרות של חינוך שכנגד. זאת בניגוד לחינוך מנרמל, המבקש למשטר את הלומדים ולהכפיפם באופן אלים לאידיאולוגיה ולצרכים חברתיים וכלכליים כאלה ואחרים. בהשראת ניטשה, רואה יעקובי את תפקיד המחנך כמשחרר.
10.04.19 לינק   
5
   |   מתוך המדור 
הכשרת מורים, כללי
סיכום כנס AERA: האיגוד האמריקאי למחקר בחינוך
באפריל 2019 התקיים בקנדה הכנס השנתי של AERA, האיגוד האמריקאי למחקר בחינוך, תחת הכותרת "מינוף מחקר בחינוך בעידן ה'פוסט אמת'". הכנס עמד בסימן של שוויון וצדק חברתי. חלק גדול מהמחקרים שהוצגו בו הראו כיצד גזענות משוקעת במערכת החינוך האמריקאית, וכיצד מדיניות הממשל עומדת בניגוד לממצאי מחקרים שמראים מהו חינוך טוב. חלק אחר מהכנס עסק בשאלה כיצד אפשר ללמד ילדים מרקע תרבותי מגוון.
15.03.19 סיכום   
6
   |   מתוך המדור 
דרכי הוראה
סקירת מידע - הלומדים החדשים: מאפייני דור ה-Z בכיתה ומעבר לכותלי בית הספר
בני דור ה-Z הם ילידי סוף שנות התשעים עד 2010, כלומר בני כיתות ג' עד הסטודנטים כיום. סקירת מידע זו מציגה את מאפייניהם ואת צורכיהם הלימודיים הייחודיים, ומפרטת את הצעדים המעשיים שעל מערכת החינוך לנקוט כדי להתאים את עצמה למאפיינים ולצרכים אלה. בין השאר מתוארות כאן דרכי הוראה וסביבות למידה חדשניות שנועדו להקל את השתלבותם של בני דור ה-Z בעולם התעסוקה העתידי ובסביבה הטכנולוגית, התרבותית, האנושית, הגלובלית והפוליטית המשתנה.
14.03.19 לינק   
7
   |   מתוך המדור 
מדיניות בחינוך
מנהל מחלקת החינוך של ה-OECD: "תלמידי ישראל טובים בשינון אבל לא יצירתיים"
אנדריאס שלייכר, מנהל מחלקת החינוך של ה־OECD, הוא האיש שאחראי לבחינות PISA לתלמידי תיכון ובחינות PIAAC לכישורי מבוגרים. בריאיון נדיר בכנותו לעיתון "כלכליסט", מתח שלייכר ביקורת חריפה על מערכת החינוך הישראלית והציעה דרכים מעשיות לשיפורה.
01.03.19 לינק   
8
   |   מתוך המדור 
ממכבש הדפוס
ספר חדש: ללמוד מהמזרח מזרחיות, חינוך ותיקון עולם
מהי זהות מזרחית? האם השיח המזרחי העכשווי מועיל לחברה הישראלית, או שמא הוא מיותר ומזיק? כיצד תלמידים ומורים מזרחים חווים תהליכים חינוכיים? מה נוכל ללמוד מחוויותיהם? האם יש ערך לניסוח עקרונות ל"חינוך מזרחי"? אלה מקצת השאלות שספר חדש בהוצאת מכון מופ"ת מבקש להתמודד איתן.
19.02.19 סיכום   
9
   |   מתוך המדור 
שיטות מחקר
אתגרים בהוראת המחקר האיכותני
הרצאה זו דנה באתגרים הקשורים בהוראת המחקר האיכותנ כפי שהוא נתפס כיום. אתגרים אלה קשורים לנקודת המוצא שלפיה המחקר האיכותני הוא "אוהל גדול" המכיל ריבוי גישות ועמדות סובייקטיביות. הדרך להבין ריבוי זה אינה לחפש אחר התיאוריה או הגישה השלטת אלא לקיים דיאלוג בין המרכיבים השונים של החקר האיכותני.
13.02.19 תקציר   
10
   |   מתוך המדור 
דרכי הוראה
משרד החינוך בוחן: הפסקות במהלך השיעור
ייתכן שבקרוב יתקיימו הפסקות בבתי הספר היסודיים גם במהלך השיעור, ולא רק בין השיעורים. משרד החינוך קיבל באחרונה דו"ח בעניין הפגות קצרות תוך כדי השיעורים, "לקראת קבלת החלטה אם לשלב הפוגות בזמן שיעור ככלי פדגוגי בבתי הספר היסודיים בישראל". להפוגות תנועתיות נמצאה תרומה קוגניטיבית והתנהגותית, באופן שמסייע ללמידה ומפחית הסחות דעת. עם זאת, הדו"ח הדגיש כי "לא נמצאה עדות חד משמעית לתרומה של הפוגות שכוללות פעילות אירובית להישגים לימודיים".
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
פריטים מ-1 ל-10