מס"ע - מהפיכת החינוך המדיד
פורטל תוכן בהוראה והכשרת מורים
16.05.17 לינק    הדפסה מאמר
תגובות
מאמר ותגובות

מהפיכת החינוך המדיד

מהמדור: מדיניות בחינוך

אחד המאמרים החשובים והמשמעותיים ביותר שהתפרסמו בתחום מדיניות החינוך הוא מאמרה של פרופסור יולי תמיר שהתפרסם לאחרונה.

מקור: יולי תמיר, "מהפכת החינוך המדיד", בתוך: מהפכות: נקודות מפנה שעיצבו את עולמנו, ע"ע 47-57, האוניברסיטה המשודרת, משרד הביטחון – ההוצאה לאור 2017

רוב המהפכות בחינוך הן מהפכות מתוכננות, הן מונעות על ידי אינטרסים פוליטיים, כלכליים או דתיים. אבל המהפכה של החינוך המדיד היא מהפכה שקטה שהתרחשה כמעט באקראי. למעשה היא מעולם לא הוכרזה כמהפכה. ובכל זאת היא הולידה את אחד השינויים הגדולים ביותר במערכת החינוך בישראל ובמערכות חינוך בעולם כולו. מדובר על ההשפעה המהפכנית של המבחנים הבין-לאומיים על מערכות חינוך לאומיות.

הציונים במבחנים הבין-לאומיים הפכו מכלי הערכה חינוכי לכלי הערכה משקי, המשפיע על החלטות חינוכיות תוך התעלמות מערכים חינוכיים ופדגוגיים כגון דמוקרטיה בחינוך.

סיכום עיקרי הדברים במאמר (סוכם בידי עמי סלנט)

ראו גם:

לא נהיה פינלנד

מי מפחד משוויון? על חינוך וחברה בישראל

תגובות (1)

20.07.17 nike zoom    |   http://www.nikezoom.me.uk
I simply wanted to thank you very much again. I am not sure the things I could possibly have carried out in the absence of those basics revealed by you relating to such problem. This was a very terrifying situation for me, but witnessing this specialised tactic you resolved the issue took me to jump with happiness. Now i am happy for the work and then hope that you realize what a powerful job you're getting into educating others through the use of a site. I am sure you haven't come across any of us.

שליחת תגובה

  (הכתובת לא תוצג באתר)
בטל שלח